• Dolar 8,754
    Euro 10,3906
  • Altın 495.67
    Bist 1391.06
  • 18° Ankara

KIZILAY'DAN KAN BAĞIŞINA DAVET

GELECEĞİN HAFIZLARI BELGE ALDI

OSB DE 1500 PERSONEL AŞILANIYOR

BAŞKAN DEMİR, ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR

ÜLKÜ OCAKLARINDAN ZİYARETLER DİZİSİ

EFSUNLU YÜZBAŞI - İSMAİL NACİ"

Polatlı

Polatlı Haberleri

 TÜRKTACİRİ VE ÖZYURT SELE TESLİM OLDU

11.06.2021 09:01
 TÜRKTACİRİ VE ÖZYURT SELE TESLİM OLDU

 Ankara ve Polatlı da etkili olan sağanak yağış Polatlı’nın kırsal mahallelerinde sel afetine dönüştü. Özyurt ve Türk tacirinde etkili olan yağış dereleri taşırdı. Çok sayıda ev su altında kalırken, kümes hayvanları ve depolardan bulunan malzemeler  zarar gördü.   Sel afetinin yaşanması  ile birlikte Polatlı Belediyesi ve büyükşehir ekipleri de olay yerine intikal ederek sabah saatlerine kadar çalışmalarını sürdürdüler.

 

 

  Hafta başı itibari ile ilçe genelinde etkili olan  sağanak yağış Polatlı’nın iki mahallesinde afete yol açtı.  Yarım saat boyunca etkili yağan ve dere yataklarının taşması sonucu   oluşan sel  mahalle sakinlerini korkuttu. Selde çok sayıda ev, hayvan kümesleri,  depolar su içinde kalırken, kümes hayvanları zarar gördü   malzemeler kullanılmaz hale geldi .  Özellikle Özyurt mahallesinde  alt yapı sıkıntısı dolayısı ile dere yatakları taştı. Selden dolayı  kanallara taşlar doldu .

 

EKİPLER 24 SAAT BOYUNCA SELE MÜDAHALE ETTİLER

 Sel felaketi ile Karşı karşı kalan Özyurt ve Türktaciri mahalle sakinlerinin imdadına yetişen Polatlı Belediyesi Fen  İşleri  ve Ankara Büyükşehir belediyesi fen işleri ekipleri   24 saat boyunca sel felaketinin daha büyük boyutlara gelmemesi için çalıştılar. Perşembe sabahı suların çekilmesi ile birlikte çalışmalara  hız veren ekipler teyakkuzda.. .

 YOLLARA DÜŞEN KAYA PARÇALARI VE TAŞLAR ULAŞIMI KAPATTI

  Özyurt mahallesinde ana yolda  kaya ve taş parçalarının düşmesi sonucu kapanan yol açıldı.   Türk Taciri mahallesinde ise  bazı evlerin bahçelerine sular doldu  sokaklardan sel suları akarken, Hacıosmanoğlu mahallesinde yolunda yine taş parçaları ve çamur nedeniyle kapandı.

 Polatlı  Belediyesi ve   Büyükşehir belediyesi ekipleri kapanan yolları ulaşıma açtı, vatandaşın bahçesine evine   dolan suları boşalttı.

  Gece boyunca devam eden çalışmalarda  Ankara Büyükşehir Belediye başkanı Mansur Yavaş ve Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya ekiplerden sürekli bilgi aldı.

 

 HBR AYSUN YILMAZ BENLİ