• Dolar 7,9701
    Euro 9,4633
  • Altın 487.203
    Bist 1190.63
  • 14° Ankara

YARIŞMADA 1. OLAN ESER CUMHURBAKANI ERDOĞAN'A HEDİYE EDİLECEK

POLATLI ÇİFTÇİSİNİN SORUNLARINI MECLİSE TAŞIYACAK

SAADET PARTİSİ'NDEN GAZETECİLER GÜNÜ ZİYARETİ

GÖK, AĞABEY TOPLU'NUN ACSINI PAYLAŞTI

GÖK , ASKIDA EKMEK KAMPANYASINI “MHP ‘NİN İKTİDARA VERDİĞİ DERS”OLARAK OKUDU

BAYRAĞINI VE ÇİÇEĞINI AL GEL

Polatlı

Polatlı Haberleri

YILDIZKAYA “EĞİTİM KURUMLARIMIZIN YENİDEN ÇOCUKLARIMIZIN SESLERİYLE YANKILANACAĞINA İNANCIMIZ TAMDIR”

22.09.2020 10:07
YILDIZKAYA “EĞİTİM KURUMLARIMIZIN YENİDEN ÇOCUKLARIMIZIN SESLERİYLE YANKILANACAĞINA İNANCIMIZ TAMDIR”

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya 2020 - 2021 eğitim öğretim yılı kutlama mesajı yayımladı. Başkan Yıldızkaya “2020 - 2021 Eğitim Öğretim Yılı’nın tüm öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyor; 21 Eylül itibariyle uyum eğitimine başlayan evlatlarımıza ve uzaktan eğitim alan tüm gençlerimize en kısa sürede sağlıklı bir şekilde okul sıralarını tamamen doldurmaları dileğiyle başarılar diliyorum. “dedi.

 

 

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya 21 Eylül tarihi itibari ile ana okulları ve birinci sınıflar için başlayan 2020-2021 eğitim öğretim yılına ilişkin yayınladığı mesajında “Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın, onlara en iyi imkânları sağlamaya çalışan kıymetli ailelerimizin ve büyük gayretlerle şehrimizin her köşesinde cefakarca hizmet veren tüm öğretmenlerimizin 2020 - 2021 Eğitim Öğretim Yılı heyecanını ve mutluluğunu yürekten paylaşıyoruz. Tüm dünyada hızla yayılarak ülkemizi ve şehrimizi kuşatan, sağlığımızı doğrudan tehdit eden Covid – 19 Salgını nedeniyle yaşamımızın bir çok alanında olduğu gibi eğitim camiası da bu süreçten olumsuz olarak etkilenmektedir. Geleceğimizin ışığı evlatlarımız bu süreçte okullarından belirli günlerde uzak kalacak ve bir çok gencimiz uzaktan eğitim alacak olsa da; sağlıklı ve mutlu günlerde tüm eğitim kurumlarımızın yeniden çocuklarımızın sesleriyle yankılanacağına inancımız tamdır.

Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün; "Eğitim; bir ulusu özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir toplum olarak yaşatır." sözleri eğitimin önemini açıkça ifade etmektedir. Bilginin her an yenilendiği, teknolojinin hızla ilerlediği günümüz dünyasında gelişmeleri takip edebilmek, ülkemizin ve şehrimizin kalkınmasına katkıda bulunmak, dünyaya daha geniş bir bakış açısı ile bakabilmek, bireysel ve toplumsal anlamda mutlu olabilmek ancak eğitimle mümkündür.

Bu duygu ve düşüncelerle; 2020 - 2021 Eğitim Öğretim Yılı’nın tüm öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyor; 21 Eylül itibariyle uyum eğitimine başlayan evlatlarımıza ve uzaktan eğitim alan tüm gençlerimize en kısa sürede sağlıklı bir şekilde okul sıralarını tamamen doldurmaları dileğiyle başarılar diliyorum. “dedi.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ