• Dolar 8,4994
    Euro 10,2685
  • Altın 495.829
    Bist 1441.33
  • 13° Ankara

KAYMAKAM BULACAK BAYRAMDA GEREKLİ TEDBİRLERİ ALDIK!

BAYRAMDA İLK İKİ GÜN EKMEK ÇIKMAYACAK

POLATLI'DA SEBZE FİDESİ DESTEĞİ BAŞLIYOR

POLATLI “IŞIL IŞIL” OLACAK

YILDIZKAYA : “RAMAZAN BAYRAMIMIZ MÜBAREK OLSUN”

DEMİR: “POLATLILI HEMŞEHRİLERİMİN BAYRAMINI KUTLUYORUM”

Polatlı

Polatlı Haberleri

YILDIZKAYA: TÜM KAHRAMAN ŞEHİTLERİMİZİ RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUM

16.04.2021 09:55
YILDIZKAYA: TÜM KAHRAMAN ŞEHİTLERİMİZİ RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUM

ŞEHİTLER HAFTASI’NDA ŞEHİTLERİMİZİ ANMANIN GURURUNU YAŞIYORUZ

Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya 14-20 nisan Şehitler Haftası nedeniyle mesaj yayımladı.

Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya 14-20 nisan Şehitler Haftası nedeniyle mesaj yayımladı. Yıldızkaya mesajında şunları söyledi: Şanlı Türk tarihine sayısız kahramanlık destanı sığdıran, vatanımızın birliği ve bütünlüğü için gözünü kırpmadan canlarını feda eden tüm şehitlerimizi 14 – 20 Nisan Şehitler Haftası’nda anmanın gururunu yaşıyoruz. Bugün huzur ve güven içerisinde yaşama imkânına sahip olduğumuz güzel vatanımızı bizlere emanet bırakan kahramanlarımızın fedakar mücadelelerini hürmet ve hayranlıkla yad ediyoruz.

 

Dünyada eşi benzeri olmayan bir ruhla ve imanla mücadele eden kahraman şehitlerimizin maneviyatına ve vatan sevgisine Malazgirt’te, Sakarya’da, Çanakkale’de ve binlerce yıllık şanlı Türk tarihinin her bir anında rastlamak mümkündür. Bu eşsiz vatan sevgisi ve mücadele ruhu şehitlerimizden aldığımız inançla bugün Türkiye Cumhuriyeti’ni ve Büyük Türk Milleti’ni ayakta tutmaktadır. Bu ruh hiçbir zaman ölmeyecek, aynı inanç ve kararlılıkla milletimizin göğsünde bir bağımsızlık meşalesi olarak yanmaya devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle; mukaddes vatan topraklarının korunması için birlik ve beraberlik içinde verilen tüm mücadeleleri millet olarak idrak etmeli; gelecek nesillere bu bilinci aktarmayı, kahraman ecdadımıza karşı her zaman borç bilmeliyiz. İçerisinde bulunduğumuz Sakarya Meydan Muharebesi’nin 100. Yıl dönümünde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve 5713 Sakarya Şehidimiz başta olmak üzere; tüm kahraman şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Ruhları Şad Olsun.

HBR: GÜLCİHAN SOLMAZ