• Dolar 8,058
    Euro 9,6752
  • Altın 460.376
    Bist 1408.14
  • Ankara

YAZARLAR

Tüm Yazıları Selim Pusat

MANSUR YAVAŞ SUYUNU ÇIKARDI

13.05.2020 11:08

 

Çok önemli olmakla beraber ,Polatlı’nın tek sorunu su değildir. Birçok sıkıntımız var .Yollar,kaldırımlar,toplu ulaşım vb.

Büyükşehir Belediye başkanı ile bağlı bulunduğu karma siyasi doku durmadan borçlanmada borçlanma ve Polatlı.

En son Fox Tv. Fatih PORTAKAL’ın diline düştük. Biz bunu hakketmiyoruz.

Sayın Mansur YAVAŞ 13 tane ilçenin su hattının yenilenmesi için meclisten borçlanma yetkisi istiyor. Efendim Ankara’dan gelen kirli su Sakarya’ya karışıyormuş, bu kirli suda yetişen meyve sebzeyi Ankara Halkı yiyormuş.

Polatlı üreticisi zan altında. Polatlı’daborçlanma ile yenilenecek hat uzunluğu 26 km. Beypazarı’nınki 50 km .Sebze, meyve denilince Ankara’da aklımıza Beypazarı ve Ayaş ilçeleri gelir. Mansur Bey’in dilinde polemik konusu Polatlı ayıptır,yazıktır,günahtır.

Büyükşehir olarak Polatlı’dan aldığınızı ,Polatlı Belediyesine devredin burası kendi kendine yeter. Her ay aldığınız tüketilen su parası kadar hizmet verdiğinize inanıyor musunuz.

Hiç bir şey yapmadan ama çok şey yapıyormuş gibi görünen bu tarz iflasa mahkumdur.

Pazarcı esnafını sıkıntıdan kurtarmak adına verdiğimiz sözü tekzip eden Pazarcılar Federasyon Başkanın açıklaması halen sosyal medyada mevcuttur.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı’nın Cumhur ittifakının seçilmiş yerel idarecilerine zan altında bırakma gayretiyle takip ettiği siyaset,şahsıyla olmasada makamıyla çelişmektedir. Çünkü o makam gerçekten ciddi bir makam.

Popülist, aşağılayıcı ve tahrik edici tavırla birkaç mahalle bakkalında defter çizdirmek devlet adamının tarzı değildir.

Polatlı’da kaç tane bakkal var ? bakkallar odası başkanının bilgisi var mı.Kendisinden yardım aldınız mı? Zaten veresiye yazma dönemi kapandı kapanıyor. Bakkalarda da post cihazı var. Herhangi birvatandaşın kredi kartı asgari ödemesini yapmak için bankaya başvurduğunuz oldumu ? Ya da programınızda varmıdır?

Bir yıldır kadrolaşma ve ağlamaktan başka sesini duymağımız Büyükşehir Belediyesinin artık tribünlere oynamak yerine hizmet etme zamanı gelmiştir.

Kavga ile siyeset olmaz. İktidarda olanın sertlikle çözüm üretme tarzı zaten kabul edilemez.

Muhalefetten beklediğiniz desteği göremiyorsanız, kendinize bakın.Gerekiyorsa tavrınızı değiştirin, ya da sizi uzlaştıracak birilerini bulun,böyle devam edemezsiniz.İsrar ederseniz keskin sirke küpüne zarar verecektir.

Bir seçim sloganınız vardı.”YAVAŞ GARDAŞIM YAVAŞ “diyordunuz.Şimdi sizi siz yapan M.H.P li Belediye başkanı yönetilen Polatlının size vereceği cevapta “AĞIR OL MOLLADESİNLER”olacaktır.Kimi kime şikayet ediyorsun,hedefin ve amacın nedir?

Polatlı C.H.P.’ninde Polatlımızın bu tip siyasete malzeme olmaması daha dikkatli olması gerekir.Günübirlik siyasete yaşadığımız bu yerin malzeme olmasına hiç kimse izin veremez.

Polatlı sebepler dinlemek ,fitne ve fücurla meşgul olmak değil, Büyükşehir Belediyesinden şefkat ve hizmet bekliyor. Sizin mali tek kaynağınız borçlanma değildir. Sizin istediğiniz gibi oy kullanmayanlarda sadece Polatlı’nın Büyükşehir meclis üyeleri değildir

Milletçe yaşadığımız şu zor dönemde sizden beklenen uhulet ve suhuletle çalışıp birliği ,beraberliği arttıracak sevginin ve barışın dilidir.

Selim Pusat

Gündem Haberleri

Güncel

BÜYÜKŞEHİR 40 TAŞINMAZI KİRAYA VERİYOR

Güncel

HATTI KAPANANLARIN ELEKTRİK FATURALARI ÖDENECEK

Güncel

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI BÜLENT KUŞOĞLU, KAZA GEÇİRDİ

Güncel

POLATLI'DA ÖĞRENCİLER 3 AY DAHA ÜCRETSİZ İNTERNET KULLANACAK

Güncel

RAMAZAN'DA İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ÜCRETSİZ PİDE

Güncel

GÖK, TARIM İŞÇİLERİNİN ÇÖZÜLMEYEN SORUNLARI HAKKINDA SORU ÖNERGESİ VERDİ

Güncel

TARIMDA CUMHURİYET TARİHİ REKOR KIRILDI

Güncel

TERAVİH NAMAZI EVDEN KILINACAK!!

Güncel

BAŞKENT'İN PARKLARI YAĞMUR SUYU İLE SULANACAK

Güncel

BAŞKENT MARKET BÜFE'NİN İKİNCİSİ BATIKENT'TE AÇILDI

Güncel

BÜYÜKŞEHİR'DE SOSYAL YARDIM ALANLARDA ONLİNE BAŞVURU DÖNEMİ

Güncel

ÇİFTÇİYE DESTEK ÖDEMELERİ YATIYOR