Per. Şub 22nd, 2024
Fred derbide oynayacak mı?

Fred’in Durumu: Galatasaray Maçında Oynayabilecek mi?; Fenerbahçe’nin Brezilyalı futbolcusu Fred’in Galatasaray derbi maçında oynayıp oynamayacağı belirsizliğini koruyor. Geçtiğimiz günlerde oynanan Kayserispor karşılaşmasında sarı ve kırmızı kart gören Fred’in durumu merakla bekleniyor. Bu kartlar, Fenerbahçe’nin Galatasaray ile oynayacağı derbiyi riske sokuyor.

Kayserispor maçında yaşanan olayda, 90+8. dakikada sarı kart gören Fred, ardından itirazlarına devam edince hakem tarafından doğrudan kırmızı kartla oyundan atıldı. Bu durum, tecrübeli futbolcunun kulüp kariyerinde ilk kez doğrudan kırmızı kart görmesine neden oldu.

Fred Galatasaray maçında forma giyecek mi?

Şu an için belirsiz olan bu durum, Fenerbahçe taraftarları tarafından merakla takip ediliyor. Eğer Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Fred’e 4 veya daha fazla ceza vermezse, Brezilyalı futbolcu Süper Kupa’da oynayabilecek. Ancak, henüz bu konuda bir karar açıklanmış değil.

Fenerbahçe, Galatasaray derbisinde Fred’i kaybetmek istemiyor, ancak PFDK’nın vereceği karar belirleyici olacak. Taraftarlar, maç gününe kadar Fred’in durumuyla ilgili gelişmeleri yakından takip edecek.